VIDEO: Bývalý poradce Donalda Trumpa Steve Bannon: Členské státy NATO se mají stydět, že tolik nepřispívají na obranu

VIDEO: Bývalý poradce Donalda Trumpa Steve Bannon: Členské státy NATO se mají stydět, že tolik nepřispívají na obranu
Popisek: Lanny Davis a Steve Bannon
05 / 06 / 2018, 16:30

Bývalý hlavní poradce Donalda Trumpa pro strategické otázky Steve Bannon si debatě na Žofíně veřejně postěžoval, že členské státy NATO nepřispívají adekvátní částkou do společného rozpočtu Severoatlantické aliance.

Bannon konstatoval, že se tyto země ,,mají stydět". Proto se tyto státy podle Bannona pak nemohou divit, že stoupá moc Číny, Ruska či Turecka a pro USA samotné je pak obtížné se s těmito výzvami vypořádat. Pokud budou členské státy NATO plnit své závazky k NATO, pak se samozřejmě zesílí i vazba USA na Evropu, což může být pro obě strany prospěšné.

Lanny Davis, Bannonův názorový oponent v debatě sice nevyjádřil svůj stesk tak silně, ale v tomto bodě se oba pánové výjimečně shodli.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.