Video: Stovky uprchlíků v severoitalské Ventimiglii požadovaly volný průchod do Francie

Video: Stovky uprchlíků v severoitalské Ventimiglii požadovaly volný průchod do Francie
05 / 07 / 2016, 11:30

Několik stovek migrantů chtělo překročit italsko-francouzské hranice. Policie postavila zátarasy.

Italské město Ventimiglia vzdálené jen pět kilometrů od francouzských hranic ovládly nepokoje, způsobené migranty a lidskoprávními aktivisty. Informaci zveřejnil italský deník ilgiornale.it

V neděli 3. července se několik stovek uprchlíků dostalo do střetů s italskou policií. Uprchlíci se domáhali volné cesty do Francie a v tom je podporovalo i několik desítek aktivistů, kteří prosazují tzv. Evropu bez hranic. Někteří uprchlíci drželi protestní hladovku. Zhruba po 36 hodinách se podařilo uprchlíky přesvědčit, aby se vrátili zpět na farnost sv. Antonína, kde jsou ubytováni. Zdroj: riviera24.it.

 Francie už kvůli uprchlické krizi zpřísnila kontroly na hranicích s Itálií.

Desetitisíce uprchlíků, kteří připlouvají do Itálie přes Středozemní moře, se snaží dostat dál, na západ a sever Evropy. Běženci se shromažďují právě v tomto příhraničním městě a na břehu řeky Roja vyrostl provizorní stanový tábor. Na konci května nařídila městská rada vyklizení tohoto tábora z důvodů "hygieny, zdraví, veřejného pořádku a bezpečnosti."  V současné době je většina migrantů umístěna v místní farnosti. Radní i starosta dlouhodobě kritizují premiéra Renziho a jeho vládu a vytýkají mu neefektivní a nekoncepční imigrační politiku. 


 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace