Video: Strategický bombardér Tu-160 vypouští řízenou střelu

Video: Strategický bombardér Tu-160 vypouští řízenou střelu
Autor fotografie: "2013 Moscow Victory Day Parade (57)" by Vitaly V. Kuzmin - http://vitalykuzmin.net/?q=node/498. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační foto Tu-160
03 / 12 / 2017, 17:30

30. října probíhalo cvičení ruských ozbrojených sil, v rámci kterého vypustily strategické bombardéry Tu-160 střely na pozemní cíle v Pemboy a na Kamčatce. Ruské ministerstvo obrany vydalo na svých stránkách zajímavé video.

KH-555 je střela s konvenční výzbrojí, vylepšeným naváděcím systémem a bojovou hlavicí, je variantou řízené střely KH-55 s doletem až 2 500 km a schopností nést jaderné hlavice.

   

Technické parametry Tu-160 

 

Posádka: 4

Rozpětí: min. 35,6 m, max. 55,7 m
Délka: 54,1 m
Výška: 13,1 m
Nosná plocha: min. 232 m2, max. 360 m2
Hmotnost prázdného stroje: 110 t
Max. vzletová hmotnost: 275 t
Pohonné jednotky: 4× Samara/Trud NK-321 TRDDF
Tah motoru: 225 Kn
Rychlost u země: 1M
Rychlost v 12 000 m: 2M (2 250 km/h)
Dostup: 16 000 m
Stoupavost: 70 m/s
Max. dolet: 14 500 km
G limit 3,5
Max. náklad: 40 t
Výzbroj: 12× Ch-55 (As-15 Kent) ALCM, 24× Ch-15P (As-16 Kickback) SRAM, klasické bomby (FAB, BetAB), laserem naváděné střely (RBK)

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: Ruské ministerstvo obrany

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace