VIDEO: Střelba ve Finsku: Útočník s loveckou puškou zabil starostku a dvě další ženy

VIDEO: Střelba ve Finsku: Útočník s loveckou puškou zabil starostku a dvě další ženy
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: finská policie
04 / 12 / 2016, 20:00

V sobotu večer došlo před restaurací ve finském městě Imatra ke střelbě.

Třiadvacetiletý muž chladnokrevně zastřelil tři ženy, jedna z nich, Tiina Wilén-Jäppinenová, byla starostkou Imatry. Další dvě ženy byly podle zjištění finské policie novinářky.

Muž použil při útoku loveckou pušku a všechny oběti střelil několikrát do hlavy. Motiv útočníka není zatím znám, podle vyšetřovatelů jde předběžně o ,,náhodný" útok, ne o terorismus.

 

Policie muže krátce po útoku zajistila, ten nekladl žádný odpor. Další detaily o střelbě v malém finském městě policie zatím neprozradila.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.