VIDEO: Střelba ve floridském nákupním centru: Nejméně jeden mrtvý a několik zraněných

VIDEO: Střelba ve floridském nákupním centru: Nejméně jeden mrtvý a několik zraněných
Autor fotografie: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
08 / 04 / 2017, 23:00

Dnes spustil útočník palbu ve fitness centru v nákupním centru Merrick park ve městě Coral Gables na Floridě.

Po střelbě vypukla okamžitě panika a lidé začali utíkat z místa incidentu. Podle svědků začal neznámý útočník začal střílet po náhodných obětech, přičemž jednoho člověka zabil a nejméně dva další zranil. Ihned poté spáchal střelec sebevraždu.

Střelba se odehrála ve fitness centru v nákupním centru Merrick park ve floridském městě Coral Gables. Podle serveru Local10 byl střelec Abeku Wilson bývalým zaměstnancem fitness centra, který měl střílet na jeho manažera. Střelec měl pálit ještě na jednoho člověka. Oba postřelení byli převezeni do nemocnice a nemají být ohroženi na životě.

Podle zaměstnanců fitness centra byl třiatřicetiletý Wilson bezproblémovým kolegou, který cvičil bojová umění. 

 

 

psali jsme:

Střelba před nákupním centrem v americkém Houstonu. Útočník byl "neutralizován"

 

Zdroj: miamiherald.com, local10.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.