Video: Střelba z malorážky – příprava na zkoušky

Video: Střelba z malorážky – příprava na zkoušky
30 / 04 / 2018, 19:30

Pro spoustu lidí může být tato část přípravy (kurzu na střelnici) zbytečná, ale pokud se mezi zbraněmi necítíte jako doma, běžte do toho. Majitel obchodu se zbraněmi si udělal na naši redaktorku čas a předvedl vše, co by člověk měl zvládat s malorážkou!

Drtivá většina střelnic nabízí kurz, který vás má připravit na zkoušku odborné způsobilosti. U některých kurzů se stává, že máte trochy toho střílení, jiné s vámi přímo projdou různá úskalí a záludnosti testových otázek. Při střelbě je dobré, pokud průběžně upravují vaše chyby a upozorní vás na nejčastější chytáky, které si na vás nachystají komisaři při přezkoušení z bezpečné manipulace.

 psali jsme: Video: Příprava na zbrojní průkaz přímo ze střelnice!

Tentokrát se můžete podívat, jak se střílí z Malorážky. Tato dlouhá palná zbraň má drážkovaný vývrt hlavně a komorovaný pro náboj 5,6mm s okrajovým zápalem. K vlastnictví jednoranné či opakovací malorážky je právě potřeba zbrojní průkaz a zbraň je nutno registrovat na příslušném útvaru policie (zbraň kategorie C). Pro koupi malorážky v samonabíjecím provedení si je navíc nutno předem vyžádat nákupní povolení (zbraň kategorie B). Malorážka se používá především ke sportovní střelbě, ale je využívána i při výkonu myslivosti. Lovu zdar! 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace