VIDEO: Stůj, nebo střelím! Severokorejská honička jako z akčního filmu

VIDEO: Stůj, nebo střelím! Severokorejská honička jako z akčního filmu
Autor fotografie: Screenshot YouTube
22 / 11 / 2017, 12:00

Na zveřejněném videu prchá severokorejský voják svým pronásledovatelům, aby se mohl dostat do Jižní Koreje.

Na videu je vidět, jak severokorejský voják přejíždí své kontrolní stanoviště, aby se mohl dostat na jihokorejské teritorium, v jeden moment však uvízne s vozem zřejmě v příkopu. Ihned poté se dá na útěk, když po něm zběsile střílejí severokorejští vojáci, aby jej zastavili. Ti měli vypálit až 40 ran.

psali jsme: Bití, znásilňování a masakrování nenarozených dětí. Bývalá dozorkyně koncentračního tábora v KLDR popisuje každodenní hrůzy

Nakonec se zraněného vojáka, který padl těsně za jihokorejskou hranicí, ujali dva jihokorejští ,,kolegové", kteří jeho bezvládné tělo odtáhli pryč. Severokorejský voják, který dezertoval, je nyní v péči nemocnice. Odmítá však zatím mluvit a sdělit podrobnosti svého útěku. 

Mezitím OSN prohlásila, že KLDR svou střelbou porušila příměří podepsané mezi oběma Korejemi v roce 1953 tím, že její vojáci stříleli přes demilitarizované pásmo směrem do Jižní Koreje, a jeden voják měl dokonce překročit hranici Jižní Koreje. Mezi oběma znepřátelenými Korejemi bylo v roce 1953 podesáno jen příměří, nikoliv mír, cžo nadále komplikuje již tak napjaté vztahy.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: facebook.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace