VIDEO: Surfboard jako z filmu Návrat do budoucnosti. Dosahuje rychlosti až 40 kilometrů v hodině

VIDEO: Surfboard jako z filmu Návrat do budoucnosti. Dosahuje rychlosti až 40 kilometrů v hodině
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: The Lift eFoil
07 / 07 / 2017, 13:00

Létající prkno nebo také surfboard vystřižený jako z filmu Návrat do budoucnosti bude volně k prodeji od září tohoto roku.

Létající prkno The Lift eFoil je výrobkem firmy z Portorika, která se specializuje na produkci létajících ,,hraček". The Lift eFoil může dosáhnout rychlosti až 40 kilometrů v hodině a vydrží létat až jednu hodinu, což zajistí lithiové baterie, které mu dodají potřebnou energii.

Jeho ovládání je jednoduché - majitel surfboard ovládá ručními zařízeními Bluetooth. Létající prkno je poháněno elektrickým motorem, který udržuje směr. Surfboard váží s motorem jen 13,5 kilo a je vytvořen z karbonových vláken, kevlaru a nerezové oceli.

Design létajícího prkna, který umožňuje svému majiteli létat těsně nad vlnami, si bere inspiraci od tvaru křídlových lodí. Zároveň je jeho design uzpůsoben tomu, aby poskytoval adekvátní stabilitu a zdvih.

,,Bezstarostná jízda" po nad vlnami moře však nebude nejlevnější. Pokud by si chtěl zájemce The Lift eFoil pořídit, musí si připravit zhrbua 12 000 liber (téměř 275 000 korun).

psali jsme:

VIDEO: Nová budoucnost dopravy? Superrychlá futuristická vznášedla

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace