VIDEO: Svatá žena střílela na svatbě do lidí, požaduje sterilizaci muslimů a sochu pro vraha Gándhího

VIDEO: Svatá žena střílela na svatbě do lidí, požaduje sterilizaci muslimů a sochu pro vraha Gándhího
Popisek: Sadhvi Deva Thakur
13 / 05 / 2018, 18:15

Svatá žena, která si říká Sadhvi Deva Thakur, zahájila palbu na svatební v hostině v indickém státě Heryana. Sandhvi se na na svatební obražd dostavila v dradiční oranžové róbě v doprovodu svých sedmi osobních strážců. Ti se ke střelbě přidali. Jen zázrakem byla při střelbě zabita jedna žena a tři svatebčané raněni. Sandhvi se při přestřelce navíc postřelila do nohy. Přesto se jí podařilo uprchnout.

Byla tři dny na útěku, než ji policie dopadla a obvinila z mnohonásobného pokusu o vraždu. Členové její ochranky se dohnat nepodařilo.

psali jsme: Údajný vrah, dobrovolný hasič Robert Fisher stále uniká. FBI tvrdí, že to nebyla jeho žena Mary, kdo zabil dvě děti a zapálil dům

Sadhvi, která je milovnicí zlata a zbraní, po obřadu požádala diskžokeje aby zahrál píseň podle její volby. Na parketu pak vytáhla revolever a začala pálit nejprve do vzduchu, pak do lidí. Vypukla panika a protože byly výstřely byly velmi hlasité, několika svatebčanům popraskaly bubínky.

Při soudním procesu letos v únoru Sadhvi tvrdila, že je nevinná a celé je to konspirace proti ní kvůli jejím politickým názorům. Soud ji s odkazem na nedostatek důkazů pustil na svobodu s tím, že necelé dva roky, které si odseděla ve vazbě, jsou dostatečným trestem. Mnozí se nad tímto verdiktem pozastavili a poukazují na to, že má Sadhvi nedstandartní vztahy s hinduistickými vůdci ve státě.

psali jsme: Útěk z Alcatrazu: Policie zachytila tajemný dopis matce bratrů Anglinů. „Tvůj syn Clarence zemřel, mami,“ píše John Anglin, zřejmě poslední přeživší z uprchlíků

Sadhvi Deva Thakur je vůdkyní odnože hinduististické sekty. Má jen několik desítek stoupenců, většinou místních. Hlásí se k nacionalismu a bojuje mimo jiné za to, aby byla vrahovi Mahátma Gándhího postavena socha. Propaguje také sterilizaci musliml a křesťanů, kteří se podle ní příliš množí. Snaží se prosadit zákon, aby měla každá hinduistická žena povinně nejméně tři děti.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.