Švédsku vyzvalo své občany, aby přijalo a integrovalo nové přistěhovalce. A server YouTube se v Německu zapojí do kampaně proti šíření nenávisti.
Švédská vláda podpořila projekt nevládní neziskové organizace, která přišla s kampaní odsuzující protiuprchlické nálady a radí Švédům, že se musí integrovat se zahraničními "kulturami a jazyky." Informaci dnes zveřejnil server breitbart.com.
V kampani se tvrdí, že "Je na čase si uvědomit, že Švédsko je i jejich země" a popisuje severskou zemi jako "bezpečný prostor" pro migranty. Závěrem uvádí "Není cesty zpět. Švédsko už nikdy nebude takové jako bylo dřív."
Kampaň s názvem "The New Country" (hashtag #detnyalandet ) má i svoje webové stránky a video, ve kterém se argumentuje tím, že by švédští občané měli přijmout cizí kultury a jazyky, a neměli by od nově přichozích očekávat, že přijmou za svou švédskou kulturu nebo jazyk.
Server uvádí, že projekt organizace Individuell Människohjälp (IM) má bojovat proti chudobě a sociálnímu vyčlenění. Patří mezi oficiální členy sdružení neziskových a charitativních organizací Swedish Fundraising Council (SFC) a patří mezi příjemce peněz od daňových poplatníků.
"Nejsou to jen noví Švédové, kteří potřebují integrovat. Každý Švéd potřebuje integraci", tvrdí tvůrci ve videu a dodávají:" Integrace neznamená, že jedna ze stran by se měla přizpůsobit té druhé, nebo že by všichni měli myslet a cítit to samé. Integrace je o setkáních, a skutečná setkání jsou postavena na vzájemnosti. "
Internetový portál pro sdílení videí YouTube se v Německu zapojí do kampaně proti šíření nenávisti
Samotné mazání nenávistných příspěvků na serveru podle představitelů YouTube nestačí k tomu, aby se v zemi změnila společenská atmosféra. Dnes o tom informovala agentura DPA.
"Není nám jedno, když spolu lidé online i offline zacházejí bez respektu," řekla Sabine Franková z koncernu Google, jehož součástí je i YouTube. Podle ní je třeba změnit chování Němců v diskusích na internetu i v reálném světě, proto YouTube zahájilo spolupráci se Spolkovou centrálou pro politické vzdělávání (BPB).
V rámci společného projektu nazvaného #NichtEgal (není to jedno) připraví dvě desítky nejznámějších německých youtuberů společné video, ve kterém své příznivce budou vyzývat k větší toleranci a k podpoře demokracie. Následně budou tyto celebrity internetového videa vystupovat v německých školách, kde by měly ve spolupráci s učiteli vychovávat studenty k odmítání nenávisti.
"Cílem je vytvořit hnutí, k němuž se připojí většina lidí v této zemi a které bude podporovat aktivnější vystupování proti nenávistným komentářům na internetu," uvedla Franková.
YouTube vymazal loni 92 milionů příspěvků, které uživatelé nebo představitelé portálu vyhodnotili jako závadné. V roce 2014 přitom bylo smazaných příspěvků "pouze" 14 milionů.
Agentura DPA však připomíná, že se meziročně zhruba čtyřnásobně zvýšil počet příspěvků nahraných na YouTube. Podle ní navíc jen jedno procento všech smazaných příspěvků z portálu tvoří nenávistné komentáře. Ve většině případů maže YouTube nevyžádaná reklamní sdělení, pornografický materiál a další obsah, který je v rozporu s uživatelskými podmínkami portálu. Zdroj: (ČTK)
Vláda schválila protiteroristická opatření i půl miliardy pro neziskovky na integraci cizinců