Video:Svetový rekord v robotike, tisíc robotov na jednom parkete

Video:Svetový rekord v robotike, tisíc robotov na jednom parkete
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
16 / 08 / 2016, 10:45

V Číne bol vytvorený svetový rekord tancujúcich robotov, presne 1007 robotov synchronizovane tancovalo v provinncii Šan-tung.

Táto akcia prekročila vlastný rekord takmer o polovicu, začiatkom roku 2016 podobný tanec vykonalo 540 robotov, z firmy UBTECH Robotics Corp.

Roboti boli ovládaný pomocou špeciálneho sofrwéru, a merali takmer 45 centimetrov.

Video je už dlhšiu dobu hitom internetu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.