Video: Světový rekord - volný pád z výšky 7,5 kilometru do záchranné sítě

Video: Světový rekord - volný pád z výšky 7,5 kilometru do záchranné sítě
Autor fotografie: Screenshot YouTube
31 / 07 / 2016, 07:45

Americký parašutista Luke Aikins vytvořil nový světový rekord. Bez padáku vyskočil z letadla ve výšce 7,5 kilometrů. Dopadl do předem připravené sítě v poušti severně od Los Angeles.

Po vyskočení z letadla padal Aikins asi dvě minuty. Spolu s ním skákali nejméně další tři parašutisté, kteří vše natáčeli na kamery a i Aikins měl na sobě jednu připevněnou, takže diváci mohli ten pád sledovat i z jeho perspektivy.  

Ještě z výšky několika metrů vypadala přistávací plošina pořád dost miniaturně. Do sítě o velikosti třetiny fotbalového hřiště zavěšené asi 60 metrů nad zemí na čtyřech jeřábech se ale parašutista v přibližně 200kilometrové rychlosti trefil s jistotou. Zdroj: rozhlas.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.