(VIDEO) Sýrska armáda oslobodila poslednú pevnosť ISIS v provincii Homs

(VIDEO) Sýrska armáda oslobodila poslednú pevnosť ISIS v provincii Homs
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
07 / 08 / 2017, 14:15

Sýrska armáda po intenzívnej bitky počas víkendu oslobodila mesto al-Sukhnah- poslednú veľkú pevnosť Islamského štátu v provincií Homs.

V nedeľu Sýrska armáda "utiahla šnúru teroristov ISIS v al-Sukhnah" v rýchlej, ale intenzívnej operácii, informuje Sýrska agentúra SANA. Vojenský zdroj informoval agentúru SANA že väčšina teroristov bola zabitých alebo utiekli hlboko do púšte.

Mesto al-Sukhnaheží približne 50 km od starobylého mesta Palmyra a približne rovnakej vzdialenosti od provincie Deir Ezzor, jedného z posledných zvyšných operných bodov pod kontrolou IS.

Zdroje: SANA, Rt.com, Ruptly TV

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.