VIDEO: Táhněte od našeho domu! Po zuby ozbrojení manželé měli na mušce protestující z hnutí Black Lives Matter

VIDEO: Táhněte od našeho domu! Po zuby ozbrojení manželé měli na mušce protestující z hnutí Black Lives Matter
Autor fotografie: Daniel Arauz (CC BY 2.0)
30 / 06 / 2020, 09:00

Okolo 500 protestujících z hnutí Black Lives Matter chtělo v neděli demonstrovat za odstoupení starostky města St. Louis Lydy Krewsonové. Když procházeli kolem domu jednoho manželského páru, ten na ně vytáhli své zbraně.

Incident se stal v městě St. louis v americkém státě Missouri v neděli. Několik stovek protestujících demonstrovalo za odstoupení místní starostky Lydy Krewsonové.

Hlouček se zastavil u domu jednoho manželského páru a vylomil jim bránu, přičemž jim vstoupil na pozemek. Manželé se zachovali duchaplně, neváhali a vyšli ven ,,po zuby ozbrojení". Žena třímala pistoli, zatímco muž dokonce útočnou pušku AR-15. Pár potom na demonstranty křičel, ať se drží dál od jejich domova a žena, jak je na videu vidět, ,,zuřivě" míří na protestující z hnutí Black Lives Matters.

Incident se obešel naštěstí bez krveprolití, na druhou stranu dokladuje polarizaci americké společnosti po smrti černocha George Floyda, kterému se stalo osudným zakleknutí minnesotského policisty na jeho krk.

 

Zdroj: cbsnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.