Video: Takhle srdečně vítali Němci uprchlíky loni v září

Video: Takhle srdečně vítali Němci uprchlíky loni v září
Autor fotografie: Metropolico.org ,flickr.com, (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Migranten am 13.09.2015 in München
22 / 08 / 2016, 08:15

Před rokem vrcholila uprchlická krize a Němci vítali uprchlíky s dárky a potleskem. Dnes jsou v zemi statisíce neregistrovaných imigrantů.

Loni 6. září dorazil do německého Saalfeldu zvláštní vlak z Maďarska, který do této spolkové země přivezl 569 uprchlíků včetně 21 dětí mladších dvou let. Polovina z nich zamířila dále do Drážďan, zhruba čtvrtina měla přijít do Halberstadtu v Sasku-Anhaltsku, a čtvrtina do Hermsdorfu v Durynsku.

Při vítací akci nesměl chybět premiér spolkové země Durynsko Bodo Ramelow, samozřejmě doprovázený tlumočníky, kamerami a novináři. Jak tehdy uvedl server n-tv.de "Ramelow pozdravil všechny uprchlíky v arabštině se slovy "Vítáme vás v Durynsku." Uprchlíci tleskali. "Teď jim pomůžeme znovu najít klid," uvádí server a podotýká, že asi 200 Němců skandovalo a tleskalo.

 

Ten samý předseda spolkové vlády nyní požaduje, aby Německo legalizovalo a integrovalo všechny cizince v zemi. "Víme, že je u nás nejméně 200.000 lidí, kteří žijí nelegálně bez jakéhokoliv kontaktu s úřady. Měli bychom všechny zaregistrovat a integrovat, aby se nedostali do zločineckých struktur." 

Německá vláda naprosto ztratila přehled o tom, kde se nyní nachází stovky tisíc migrantů, kteří do země v loňském roce přišli.

Ramelow přitom poukázal na podobný přístup v ostatních zemích EU. "Španělsko a další země legalizovaly statisíce nehlášených přistěhovalců. Chtějí mít přehled o jejich pohybu." Ramelow také navrhuje, aby byla všem vydána povolení k trvalému pobytu, především u těch, kteří žijí v Německu déle než dva roky, prokazatelně se naučili německy a posílají svoje děti do škol. "Chceme jedním tahem pera vyřídit 500.000 nevyřešených žádostí o azyl, které trvají déle než dva roky." Zdroj: welt.de

Foto: Migranten am 13.09.2015 in München, metropolico.org

Premiér Durynsko Bodo Ramelow (vlevo) volá po legalizaci a integraci všech ponořené v Německu cizinců. 

"Víme, že nejméně 200.000 lidí, kteří žijí nelegálně bez jakéhokoliv kontaktu s úřady," řekl Ramelow dále jen "svět". "Jsou to fér hra pro zločince. Ověřili jsme se zaregistrovat a integrovat."

 

Ramelow ukázal na podobný přístup v ostatních zemích EU. "Španělsko a další země legalizoval datum předpisů statisíce nehlášení přistěhovalci uvedli, Potápění dále, c

Tagy článku