VIDEO: Jak z digihry vlk a vejce: Madurova ochranka nestíhá bránit před velikonoční nadílkou

VIDEO: Jak z digihry vlk a vejce: Madurova ochranka nestíhá bránit před velikonoční nadílkou
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Nicolás Maduro
13 / 04 / 2017, 12:00

Protesty proti stále méně populárnímu venezuelskému prezidentovi Nicolásovi Madurovi sílí.

V městě San Félix musel venezuelský prezident čelit spršce vajec, která ně něho házely tisíce nespokojených obyvatel. Ti chtějí Madurovo odstoupení z funkce prezidenta, protože podle nich je zodpovědný za katastrofální ekonomickou situaci, v níž se Venezuela právě nachází.

Maduro jel do bašty levice na jihu země, tam však narazil na tvrdý odpor demonstrantů. Téměř okamžitě po jeho příjezdu zasypal Madura dav vejci a slovními urážkami. Prezident, která na místo dorazil v otevřeném voze, tak musel místo narychlo opustit.  

Policie zadržela pět lidí, protimadurovská opozice se však obává následných zásahů, které mají znemožnit či omezit její činnost. V minulém podobném případě, kdy na prezidenta v září zaútočili obyvatelé města Villa Rosa ve státě Nueva Esparta na severovýchodě země, zabavovala policie lidem mobilní telefony s nahrávkami události. Šéf webu Reporte Confidencial, který tehdy záznam z akce odvysílal, dnes sedí ve vězení.

Venezuela se nachází ve vleklé hospodářské krizi, kdy v obchodech chybí základní komodity. Nejnovější protesty v ulicích vypukly poté, co se koncem března rozhodl Nejvyšší soud převzít pravomoci parlamentu, v němž má většinu opozice. Po vlně kritiky i ze zahraničí však soud svůj verdikt odvolal. To nemění nic na faktu, že demonstrace za Madurovo odstoupení budou v zemi pokračovat zřejmě ještě s větší intenzitou,

 

psali jsme:

Hlad, bída, vyloupené obchody aneb když Venezuela krvácí

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.