VIDEO: Takto vypadá ,,celoelektrický" Mini Cooper: Stříbrnožlutý vůz se představí na automobilové výstavě ve Frankfurtu

VIDEO: Takto vypadá ,,celoelektrický&quote; Mini Cooper: Stříbrnožlutý vůz se představí na automobilové výstavě ve Frankfurtu
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Mini Cooper
07 / 09 / 2017, 12:00

Koncept elektrického Mini Cooperu se představí na mezinárodní automobilové ve Frankfurtu

BMW chce představit na mezinárodní automobilové výstavě ve Frankfurtu koncept ,,celoelektrického" Mini Cooperu, kterému vévodí šedá a žlutá barva.

Má být plnohodnotnou náhradou za Mini E z roku 2008, který byl zkonstruován za účelem vývoje (elektrické) bateriové technologie, a jenž měl dojezd 250 kilometrů na jedno nabití. Z důvodu úspory baterie mohl vyvinout maximální rychlost 152 km/h. Bylo jich vyrobeno pouze 500 kusů. V ,,celoelektrické" nabídce BMW tak zůstává v současné době BMW i3.

Nyní se zdá, že BMW to myslí s náhradou za něj skutečně vážně. Plán BMW je uvedení vozu v roce 2019.

BMW však nechce před automobilovou výstavou ve Frankfurtu, která se bude konat ve dnech 14. - 24.9., prozradit bližší detaily svého vozu. Není tak zatím jisté, jak bude například vypadat hnací ústrojí nebo kde budou uloženy baterie.  

psali jsme: Tesla Motors chce postavit v Šanghaji továrnu na elektrická auta

To, co můžeme zatím vidět na zveřejněném konceptu třídveřového vozu, je to, že elegantnímu elektrickému Mini vévodí šedá a žlutá barva. Na první pohled upoutají přední LED světla, ,,paprsková" kola a žlutá mřížka se znakem automobilky.

Spolu s ,,celoelektrickým" Mini chce BMW v roce 2020 zařadit do svého portfolia i elektrickou verzi nově oznámeného BMW X3. BMW pak předpokládá, že elektrické vozy se budou do roku 2025 podílet na celkovém prodeji mezi 15 - 25%.

 

Zdroj: roadandtrack.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.