Video: Taliban zaútočil na pozice americké armády

Video: Taliban zaútočil na pozice americké armády
Autor fotografie: US Army 101st Airborne Division |Popisek: Ilustrační foto příslušníka 101st Airborne Division
01 / 02 / 2016, 16:15

A jak se ukazuje, byla to poslední chyba v životě mudžahídů. Ovocný park, ze kterého totiž zaútočili na americké pozice, byl již známou stezkou útočníků a byl tam na ně přichystán těžký kulomet.

Příslušníci 101. výsadkové divize vypálili na útočníky i granáty ráže 40 mm a jednu protitankovou raketu, pro jistotu...

101. výsadkové divize ("Screaming Eagles") je lehká pěchota armády Spojených států. Během Druhé světové války se účastnili operace Overlord, operace Market Garden, osvobození Nizozemska a snad nejslavnější je jejich účast v bitvě v Ardenách v okolí města Bastogne. Během vietnamské války 101. výsadkové divize bojovala v několika významných akcích a bitvách, včetně legendární bitvy o Hamburger Hill v květnu 1969.

Zdroj: Funker 530, Wikipedie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.