Video: Taliban zlikvidoval vrtulník afgánské armády pomocí IDE

Video: Taliban zlikvidoval vrtulník afgánské armády pomocí IDE
Autor fotografie: YouTube/screenshot
15 / 04 / 2016, 17:30

Talibanci si počkali na přistání vrtulníku a potom ho odpálili pomocí improvizovaného výbušného zařízení IED

Největší ztráty i koaličních vojáků v Afgánistánu jsou podle statistik připisovány právě IED (Improvised Explosive Device).

IED je zařízení, umístěné nebo vyrobené improvizovaným způsobem, obsahující destruktivní, smrtelně nebezpečné, škodlivé, pyrotechnické nebo zápalné chemické látky. IED je určené k ničení, zneschopnění a provádění rušivé činnosti nebo k odvedení pozornosti. Může obsahovat vojenský materiál, ale zpravidla je sestaveno z nevojenských součástek. Velkou hrozbou je především z toho důvodu, že většina jednotek plní své úkoly mimo základnu a s tím jsou spojeny přesuny do cílových míst, na kterých je právě použití IED povstalci nejpravděpodobnější. Zdroj: doctrine.vavyskov.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace