VIDEO: Tato čtyřkolka se zabudovaným laserem je postrachem všech dronů

VIDEO: Tato čtyřkolka se zabudovaným laserem je postrachem všech dronů
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Polaris MRZR ATV
29 / 10 / 2017, 09:00

Bojové vozidlo ATV (All-Terrain Vehicle) má v zadní části instalovanou laserovou soupravu od Raytheonu.

Raytheon přišel se zajímavým a přitom jednoduchým řešením, jak likvidovat nepřátelské drony. Na bojové vozidlo Polaris MRZR instaloval v zadní části laserovou soupravu, která může znamenat doslova postrach pro tyto drony.

psali jsme: Bojové vozidlo pěchoty ASCOD 2 se představilo na Dnech NATO

Souprava přináší jako novinku tzv. multispektrální zaměřovací systém (Multi-spectral Targeting System) včetně přenosného laseru, který tak může ATV pomoci velmi rychle a efektivně v podstatě jakýkoliv nepřátelský malý i větší dron.

Tyto drony, které se rozšířily na Blízkém východe a Evropě začaly v poslední době ,,znervózňovat" jednotlivé armády. Drony mohou totiž nadělat mnoho škod, protože některé z nich jsou již dnes těžko detekovatelné a jejich pořizovací náklady jsou nízké. Proto se armády snaží reagovat na tento vývoj vyvíjením nových antidronových zbraní.

psali jsme: Ruská společnost začala vyvíjet nová bojová vozidla Tigr bez lidské posádky

Raytheon tak přišel s efektivním řešením v podobě systému MRZR (High Energy Laser Weapon System), který v sobě kombinuje výkonnou laserovou zbraň, pokročilé sledovací zařízení a ATV Polaris MRZR. Tento ,,balíček" má zajistit, že bojové pole bude důkladně ,,očištěno" od nepřátelských dronů. Laserová zbraň soustředí na svůj cíl svazek světelných paprsků, které znamenají pro tyto drony rychlý konec.

Podle Raytheonu musí ATV nejprve zastavit, aby mohlo střílet. Zbrojařský gigant však uvedl, že později bude moci vozidlo střílet i za jízdy.

psali jsme: (VIDEO) Nové terénne obojživelné vozidlo, hravo si poradí s extrémnymi podmienkami na Sibíri

Souprava zajistí, laser může pálit dvacetkrát či třicetkrát za sebou. Nezanedbatelnou výhodou samotné laserové zbraně tkví v tom, že je možno ji připojit na přenosný generátor, který umožní prakticky neomezenou střelbu na cíl.

 

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace