Video: Tentokrát se to povedlo a ruská raketa odstartovala z nového kosmodromu

Video: Tentokrát se to povedlo a ruská raketa odstartovala z nového kosmodromu
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Start Sojuzu
28 / 04 / 2016, 09:15

Ruská vesmírná agentura Roskosmos informovala o úspěšném odloženém startu první rakety z nového ruského kosmodromu Vostočnyj.

Aktualizace 18:45

Aktualizace 13:20 "Pozdrav z vesmíru a pohled na Vostočnyj"

Kosmodrom Vostočnyj byl ve výstavbě od roku 2012 a očekává se, že sníží závislost Ruska na legendárním vesmírném centru Bajkonur v Kazachstánu.

Podle agentury Roskosmos, odložení startu ze středy nebylo spojeno s infrastrukturou kosmodromu a ani lidským faktorem.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl, že ruský prezident Vladimir Putin sledoval vypuštění Sojuzu s místopředsedou vlády Dmitrijem Rogozinem (má na starosti kosmický průmysl), vedoucím státní agentury Roskosmos Igorem Komarovem a velitelem Vesmírných sil Alexandrem Golovkem. 

Agentura Roskosmos už informovala o dosažení cílové orbity:

Zdroj: Roskosmos, Sputnik News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace