Video: Terorista Umar Al-Daghestani zabit raketou vlastních lidí

Video: Terorista  Umar Al-Daghestani zabit raketou vlastních lidí
Popisek: Raketa udeřila do středu teroristické skupiny
29 / 07 / 2016, 11:30

Jedním z nejdůležitějších velitelů Jabhat Al-Nusra (Sýrská Al-Káida) tzv. 'Umar Al-Daghestani" byl zabit přátelskou palbou během útoku jeho džihádistické skupiny na jižní Aleppo.

 

Umar a další tři bojovníci jeho teroristické skupiny byli zabiti na začátku června v bojích u Aleppa.

Terorista Umar se stal známým díky svému džihádu po boku saúdského teroristy Ibn Al-Khattaba a jeho mudžahedínů v druhé čečenské válce v letech 2000 - 2009.

Video bylo zveřejněno Al-Nusrou nejprve jako velký úspěch této skupiny při likvidaci státních syrských vojsk, až posléze se přišlo na to, že se jednalo o klasický případ tzv. "friendly fire".

Zdroj: AMN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.