VIDEO: Tisíce Mexičanů protestovaly proti prezidentovi Nietovi. Žádají jeho okamžitý odchod z funkce

VIDEO: Tisíce Mexičanů protestovaly proti prezidentovi Nietovi. Žádají jeho okamžitý odchod z funkce
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Enrique Nieto
16 / 09 / 2016, 14:30

Několik tisíc lidí se sešlo ve čtvrtek v mexické metropoli, aby demonstrovaly proti současnému prezidentovi Enriquovi Nietovi.

V předvečer výročí své nezávislosti z roku 1810 dali Mexičané najevo, že všudypřítomnou korupci a bující drogové obchody Nieto nezvládá řešit.

Kromě jiného se demonstrantům nelíbí ani nedávná návštěva Donalda Trumpa, který navrhoval, že by Mexiko mělo ze svého platit zeď, jež by zabránila tomu, aby Mexiko posílalo do USA ,,znásilňovače" a drogové dealery. Trumpova dlouhodobá kritika Mexika zvlášť popudila prezidenta Nieta a místo toho, aby se vzájemné vztahy urovnaly, se spíše zhoršily.

Davy protestujících se ve čtvrtek vydaly směrem k náměstí Zócalo, kde s transparenty a národními vlajkami požadovaliy Nietovu rezignaci, aby se mohly chronické problémy Mexika konečně řešit. Blízko náměstí Zócalo se shromáždily policejní jednotky připravené zablokovat další postup demonstrantů.

 

Nietova popularita od roku 2012, kdy byl zvolen do prezidentského úřadu, stále klesá. Nyní je podle mexického deníku Reforma zhruba na 23%.

 

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku