VIDEO: Tisíce Mexičanů protestovaly proti prezidentovi Nietovi. Žádají jeho okamžitý odchod z funkce

VIDEO: Tisíce Mexičanů protestovaly proti prezidentovi Nietovi. Žádají jeho okamžitý odchod z funkce
Autor: Flickr.com|Popisek: Enrique Nieto
16 / 09 / 2016, 14:30

Několik tisíc lidí se sešlo ve čtvrtek v mexické metropoli, aby demonstrovaly proti současnému prezidentovi Enriquovi Nietovi.

V předvečer výročí své nezávislosti z roku 1810 dali Mexičané najevo, že všudypřítomnou korupci a bující drogové obchody Nieto nezvládá řešit.

Kromě jiného se demonstrantům nelíbí ani nedávná návštěva Donalda Trumpa, který navrhoval, že by Mexiko mělo ze svého platit zeď, jež by zabránila tomu, aby Mexiko posílalo do USA ,,znásilňovače" a drogové dealery. Trumpova dlouhodobá kritika Mexika zvlášť popudila prezidenta Nieta a místo toho, aby se vzájemné vztahy urovnaly, se spíše zhoršily.

Davy protestujících se ve čtvrtek vydaly směrem k náměstí Zócalo, kde s transparenty a národními vlajkami požadovaliy Nietovu rezignaci, aby se mohly chronické problémy Mexika konečně řešit. Blízko náměstí Zócalo se shromáždily policejní jednotky připravené zablokovat další postup demonstrantů.

 

Nietova popularita od roku 2012, kdy byl zvolen do prezidentského úřadu, stále klesá. Nyní je podle mexického deníku Reforma zhruba na 23%.

 

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace