VIDEO: Topení ukrajinských dětí je moc i na vrchní ruskou propagandistku. ,,Genocidní moderátor" dostal stopku a zpytoval svědomí

VIDEO: Topení ukrajinských dětí je moc i na vrchní ruskou propagandistku. ,,Genocidní moderátor&quote; dostal stopku a zpytoval svědomí
Autor fotografie: Balšaja igra, CC BY 3.0|Popisek: Anton Krasovskij
24 / 10 / 2022, 19:00

S moderátorem Antonem Krasovským byla přerušena spolupráce poté, co prohlásil v přímém přenosu, že ukrajinské děti, které považovaly Rusy ještě za Sovětského svazu jako okupanty, by měly být hozeny do řeky se silným proudem a následně utopeny.

Že mají v Rusku propagandisté určité meze, dokázal případ moderátora Antona Krasovského. Ten během rozhovorů na ruském propagandistickém kanálu televize RT (Russia Today) vyzval k topení a také upalování ukrajinských dětí. ,,Měly být utopeny v řece Tysyn, přesně tam, kde plavou kachny," řekl Krasovskij. A vzápětí dodal, že by se tak mělo stát v silném proudu.

Šéfka televize Margarita Simonjanová považuje vyjádření Krasovského za nechutné a Krasovskij byl za svá pronesená slova prozatím stažen z vysílání. ,,Nemohu věřit tomu, že Krasovskij myslí vážně to, co řekl ve vysílání, to znamená, že by se měly děti topit," napsala Simonjanová, která byla výroky Krasovského překvapena až zděšena.

Simonjanová dodala, že po těchto slovem je těžko představitelné, že by mohla spolupráce s Krasovským pokračovat dál. Tento případ je zároveň prvním, který představuje pro ruské propagandisty pomyslný strop toho, co se může byť ve válečném konfliktu o Ukrajincích (v tomto případě dětech) říkat.

Sám Krasovskij se po pronesení šokujících slov už zřetelně mírnil. ,,No, to se stává, když jste v éteru, necháte se unést a nemůžete přestat. Prosím o odpuštění těch, kteří tím byli šokováni," řekl na svou obranu následně Krasovskij. Nicméně ani tato omluva mu nebyla platná.


Zdroj: Reuters, Twitter

Tagy článku