VIDEO: Topení ukrajinských dětí je moc i na vrchní ruskou propagandistku. ,,Genocidní moderátor" dostal stopku a zpytoval svědomí

VIDEO: Topení ukrajinských dětí je moc i na vrchní ruskou propagandistku. ,,Genocidní moderátor&quote; dostal stopku a zpytoval svědomí
Autor fotografie: Balšaja igra, CC BY 3.0|Popisek: Anton Krasovskij
24 / 10 / 2022, 19:00

S moderátorem Antonem Krasovským byla přerušena spolupráce poté, co prohlásil v přímém přenosu, že ukrajinské děti, které považovaly Rusy ještě za Sovětského svazu jako okupanty, by měly být hozeny do řeky se silným proudem a následně utopeny.

Že mají v Rusku propagandisté určité meze, dokázal případ moderátora Antona Krasovského. Ten během rozhovorů na ruském propagandistickém kanálu televize RT (Russia Today) vyzval k topení a také upalování ukrajinských dětí. ,,Měly být utopeny v řece Tysyn, přesně tam, kde plavou kachny," řekl Krasovskij. A vzápětí dodal, že by se tak mělo stát v silném proudu.

Šéfka televize Margarita Simonjanová považuje vyjádření Krasovského za nechutné a Krasovskij byl za svá pronesená slova prozatím stažen z vysílání. ,,Nemohu věřit tomu, že Krasovskij myslí vážně to, co řekl ve vysílání, to znamená, že by se měly děti topit," napsala Simonjanová, která byla výroky Krasovského překvapena až zděšena.

Simonjanová dodala, že po těchto slovem je těžko představitelné, že by mohla spolupráce s Krasovským pokračovat dál. Tento případ je zároveň prvním, který představuje pro ruské propagandisty pomyslný strop toho, co se může byť ve válečném konfliktu o Ukrajincích (v tomto případě dětech) říkat.

Sám Krasovskij se po pronesení šokujících slov už zřetelně mírnil. ,,No, to se stává, když jste v éteru, necháte se unést a nemůžete přestat. Prosím o odpuštění těch, kteří tím byli šokováni," řekl na svou obranu následně Krasovskij. Nicméně ani tato omluva mu nebyla platná.


Zdroj: Reuters, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace