VIDEO: Tragédie v Nigérii: Při zhroucení střechy kostela zahynulo nejméně 160 lidí

VIDEO: Tragédie v Nigérii: Při zhroucení střechy kostela zahynulo nejméně 160 lidí
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: kostel
11 / 12 / 2016, 12:45

Při pádu střechy rozestavěného kostela na jihu Nigérie zemřelo 160 lidí. Původní zprávy agentur hovořily o 60 mrtvých.

Podle agentury AP však může být obětí daleko více než 160, oběti se zatím sčítají.

V okamžiku tragédie byly ve městě Uyo v kostele shromážděny stovky věřících. Nosníky střechy však povolily a celá konstrukce se zřítila na zem.

Podle agentury AP se na dokončení stavby kostela spěchalo, aby zde mohl být co nejdříve vysvěcen nový biskup.

K podobným neštěstím dochází v Nigérii poměrně často, protože stavební firmy běžně obcházejí povinné normy. V mnoha případech tak stavební firmy podplácejí kontrolory, aby stavební závady či nedostatky přehlíželi.

Z těchto důvodů například v roce 2014 zahynulo v nigerijském Lagosu 116 lidí, když se zřítila ubytovna, která patřila nedaleké synagoze. Soud s obviněnými inženýry stále probíhá.

 

Zdroj: bbc.com, youtube.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace