VIDEO: Trumpova zeď je totální absurdita, řekl mexický politik a vylezl demonstrativně na americko-mexický plot

VIDEO: Trumpova zeď je totální absurdita, řekl mexický politik a vylezl demonstrativně na americko-mexický plot
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: americko-mexický plot
04 / 03 / 2017, 12:30

Mexický politik demonstrativně vylezl na plot oddělující Mexiko a USA, aby ukázal, že stavba zdi mezi oběma státy je absurdní.

Braulio Guerra z města Santiago de Querétaro chtěl dokázat, že stávající plot, který odděluje Mexiko a USA,lze snadno zdolat. Proto na něj demonstrativně z mexické Tijuany vylezl, aby se přesvědčil, zda je možné skočit na stranu USA.

V jeden moment se nechal politik vyfotit s dalšími dvěma lidmi, kteří rovněž plot zdolali. Na samém vrcholku plotu pak nahrál z celé akce video.  

Ke svému ,,horolezeckému" pokusu pak Guerra řekl, že byl schopen na plot ,,vyšplhat a posadit se na něj". ,,Bylo by pro mě jednoduché skočit na stranu USA, což ukazuje, že je nepotřebné a totálně absurdní stavět zeď", řekl Guerra. Podle něho je velmi jednoduché na plot vyšplhat a dostat se na území USA. 

 

psali jsme:

Mexický prezident Nieto: My za žádnou zeď platit nebudeme!

 

Zdroj: abcnews.go.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.