Video: Turecký prezident - "Boss z Bosporu" terčem satirického pořadu v německé veřejnoprávní televizi

Video: Turecký prezident - &quote;Boss z Bosporu&quote; terčem satirického pořadu v německé veřejnoprávní televizi
Autor: YouTube/screenshot
30 / 03 / 2016, 19:30

Turecké ministerstvo zahraničí si kvůli satirickému pořadu v německé veřejnoprávní televizi NDR předvolalo německého velvyslance.

Vysvětlovat musel píseň, která si utahuje z tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle německého ministerstva zahraničí ale velvyslanec tureckou stranu upozornil, že pro Německo je svoboda projevu a médií nedotknutelná.

V písni s názvem Erdowie, Erdowo, Erdogan se zpívá například o tom, že si "boss z Bosporu‘ žije na vysoké noze. Video má přes tři miliony shlédnutí:

Text doprovází záběry luxusního prezidentského paláce, který si nechal Erdogan postavit v Ankaře (v chráněném krajinném území) a který se stal kvůli údajnému plýtvání státními prostředky terčem kritiky turecké opozice. Novinář, který napíše něco, co se Erdoganovi nelíbí, se zase podle textu "zítra ocitne v lochu". 

Ve videoklipu jsou také záběry z různých prezidentových proslovů nebo účastí na fotbalových zápasech, prokládané reportážemi z demonstrací, kde policie tvrdě zasahuje proti protestujícím. 

Je tam také zaznamenané setkání prezidenta Erdogana s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Tyto záběry satirici doprovodili textem, který německou kancléřku vyzývá, aby "byla šarmantní, neboť turecký prezident ji "má v hrsti".

Vedení televize NDR oznámilo, že svobodu tisku a názorů chápe jinak než Turecko. A německá federace novinářů zase označila turecké rozčilení za směšné s tím, že pronásledování kriticky píšících novinářů je v Turecku hořkou realitou. Zdroj: rozhlas.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace