Video: Turečtí migranti terorizovali místní obyvatele v nizozemském Zaandamu

Video: Turečtí migranti terorizovali místní obyvatele v nizozemském Zaandamu
Autor: Screenshot YouTube
14 / 09 / 2016, 13:30

Sedmdesátitisícové nizozemské město Zaandam nedaleko Amsterdamu „proslavili“ mladí turečtí přistěhovalci, kteří dlouhodobě terorizovali místní obyvatelstvo.

Přibližně deset mladíků turecké národnosti terorizovalo místní obyvatele, a chlubilo se svými drzými kousky na YouTube. Jak uvádí britský deník Express, dovolovali si nejenom na běžné obyvatele města, ale dokonce i na policii. Na článek upozornil server ParlamentniListy.cz

Jeden z mladíků například tancoval na střeše policejního vozu, aniž by se policie zmohla na odpor. Jindy zase turecký gang brutálně zbil cyklistu.

Zastrašování mladíků neunikla ani místní radní Juliette Rot, na kterou si gang počíhal přímo před jejím domem. „Vyskočili z auta a začali na mě pokřikovat. Vůdce gangu Ilgun mě potom začal obviňovat z toho, že je prý stigmatizuji. Stáli přede mnou a projevovali se dost znepokojivým způsobem. Ještě při odjezdu na mě pořvávali, že dobře ví, kde si mě mají v případě potřeby najít,“ svěřovala se radní Zaandemu médiím.

Věhlas tureckého přistěhovaleckého gangu dosáhl takové úrovně, že byli jeho členové pozváni do televizní talk-show. Jako jejich mluvčí vystupoval devatenáctiletý Ismail Ilgun a přímo v televizním studiu se promítala některá videa, která si gang pořídil. Na jednom z nich Ilgun obviňuje Nizozemce z rasismu a označuje se za Erdoganova bojovníka, který bude v Nizozemsku vydělávat peníze natáčením dalších videí.


Během rozhovoru v televizi si mladíci stěžovali mimo jiné na média, která prý pomáhají v šíření nenávisti vůči menšinám. Jejich stížnosti však směřovaly také na městskou radu Zaandemu, která jim prý upřela přístup do komunitního centra mládeže, kde by mohli trávit svůj volný čas.

Rozhodnutí městské rady však uvedla na pravou míru Cinderella Meijer, která v centru mládeže pracuje. „Skupina těchto mladíků byla vyhozena z centra, protože tam kradli a poškozovali majetek. Když jsme jim například chtěli zabránit, aby kouřili uvnitř, ohrožovali nás střelnou zbraní.“

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace