VIDEO: U fotbalového stadionu v Istanbulu vybuchla nálož, zabila 44 lidí

VIDEO: U fotbalového stadionu v Istanbulu vybuchla nálož, zabila 44 lidí
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: exploze
10 / 12 / 2016, 23:15

Při výbuchu u fotbalového stadionu Vodafone Arena, který patří fotbalovému klubu Besiktas, bylo v největším tureckém městě v sobotu zabito 44 lidí.

/AKTUALIZOVÁNO/ Původní informací agentur, které hovořily o 38 mrtvých, respektive 13 zahynuvších, a předtím jen o 20 zraněných, již neplatí. Dva výbuchy usmrtily celkem 44 lidí, 155 dalších bylo zraněno. Je možné, že počet mrtvých se ještě zvýší.

Turecký ministr dopravy Ahmet Arslan označil výbuch za teroristický útok. Jeho kolega, ministr vnitra Sülejman Soylu, potvrdil podle agentury Reuters v sobotu informaci o počtu zraněných a dodal, že útok mířil hlavně na policisty.

 

Nálož  být umístěna v autě, které vybuchlo bezprostředně po skončení fotbalového zápasu. Podle televize NTV exploze mířila na zásahový policejní vůz, který opouštěl fotbalový stadion bezprostředně po konci utkání.

 

Dva svědkové, na něž se Reuters odkazuje, slyšeli dvě hlasité exploze u fotbalového stadionu Vodafone Arena. Ozbrojené policejní jednotky následně uzavřely ulice kolem stadionu, na místě se nachází desítky policejních a záchranářských vozů.

Zdroj: reuters.com, youtube.com

Tagy článku