VIDEO: Unikátní robot vám zahraje svůj hudební ,,šlágr"

VIDEO: Unikátní robot vám zahraje svůj hudební ,,šlágr&quote;
Popisek: robot
21 / 06 / 2017, 12:00

Robot Šimon má čtyři ,,ruce", jimiž hraje na bicí hudební nástroj marimba. Dokáže i sám hudbu skládat.

Robot má schopnost používá hluboké učební algoritmy, díky jimž může analyzovat více než dva miliony dat a motivů a je tak schopen si z této nabídky vytvořit vlastní hudbu a možná i nějaký ,,mistrovský kousek". Šimon hraje na marimbu, což bicí hudební nástroj, němuž jsou potřeba paličky. Ty má Šimon v každé ,,ruce" jednu.

Robota vytvořil postgraduální student Mason Bretan z Georgijského technického institutu v americké Atlantě. Bretan pustil robotovi více než 5 000 různých hudebních motivů či písniček, aby si Šimon z nich mohl vytvoři vlastní hudební motivy a skládat tak hudbu sám bez pomoci člověka.

Robot je schopen po několika letech komponovat vlastní hudební motivy a Bretan prohlásil, že je to poprvé, kdy robot něco takového udělal. Podle něho Šimon nyní myslí spíš jako ,,lidský" skladatel. Robot také nyní přichází se složitějšími kompozicemi a hudební sémantikou na vyšší úrovni než předtím. Proto je také schopen i hudební improvizace, uzavřel tvůrce ,,hudebního zázraku" Bretan.

psali jsme:

Na technologickém veletrhu v Rumunsku byl představen robot vytištěný 3D tiskárnou. Může mluvit několika jazyky

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.