Video: Unikátní spolupráce mezi Švédskem a NATO

Video: Unikátní spolupráce mezi Švédskem a NATO
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: vojáci
11 / 12 / 2017, 11:30

Švédsko zareagovalo na měnící se bezpečnostní situaci v Evropě zvyšováním svých vojenských výdajů a pořádáním velkých cvičebních akcí. Také poprvé rozmístilo jednotky na strategicky významný švédský ostrov Gotland, který leží uprostřed Baltského moře.

Vedoucí švédských ozbrojených sil říká: ,,Naším úkolem je obnovit vojenské síly a to od budování infrastruktury, školení silových velitelství a kontrolních zařízení a všeho, co je s tím spojené. Opravdu tvrdě pracujeme!“

psali jsme: Moskva obvinila NATO, že hromadí vojska u hranic s Ruskem

Přestože Švédsko není členem NATO, má se Severoatlantickou aliancí rozvinuté velmi silné partnerství a aktivně spolupracuje na mírových a bezpečnostních operacích. Spolupracuje s NATO na Balkáně, v Libyi a v Afghánistánu a pro obě strany je zajištění bezpečnosti v oblasti Baltského moře hlavní prioritou.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: Darja Černá

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace