VIDEO: Unikátní ,,zombie projektor" ukáže, jak pracují lidské svaly

VIDEO: Unikátní ,,zombie projektor&quote; ukáže, jak pracují lidské svaly
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: lidské tělo
14 / 06 / 2017, 12:00

Vědci z University of Melbourne vyvinuli unikátní ,,zombie projektor", který ukáže, jak pracují lidské svaly.

Vědcům se podařilo vytvořit spojení rozšířené reality, herní technologie a anatomie pro studenty fyzioterapie. Vznikl tak ,,zombie projektor" všedci nazývaný ,,Rozšířené studio", které ukazuje různé vrstvy svalů na lidském těle a současně vizualizuje, jak tento systém svalů pracuje v reálném čase.

Cílem tohoto projektoru je usnadnit studentům fyzioterapie výuku ,,vylepšenou" vizualizací lidského těla  a jeho pohybového ústrojí. Specialitou zařízení je tak především to, že dává studentům možnost 360 stupňového interaktivního pohledu na lidský svalový a pohybový systém, a jakým způsobem v ,,praxi" pracuje. 

Podle vědců, jež se na tomto unikátním studiu podíleli, to pomůže studentům fyzioterapie překlenout ,,most" mezi klasickou výukovou anatomií a skutečnou realitou. Systém pracuje tak, že používá senzory, které se připevní do speciálního studia, na němž stojí člověk a promítá jeho lidské tělo ,,zevnitř". Jakmile člověk stoupí do studia a rozpaží ruce do tvaru T, senzory ve studiu se adaptují na tvar těla člověka a jeho pohyb, které následně snímají a vizualizují.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace