Video: Uprchlík chtěl nemluvně hodit na policisty. Protesty v Řecku pokračují

Video: Uprchlík chtěl nemluvně hodit na policisty. Protesty v Řecku pokračují
Autor: YouTube/screenshot
07 / 04 / 2016, 17:00

"Otevřete hranice, chceme do Německa", volají zoufalí uprchlíci v Řecku. V ilegálním táboře v aténském přístavu Pireus je téměř 5000 uprchlíků, kteří odmítají odejít do center pro migranty.

Včera odpoledne protestovalo v řeckém přístavu Pireus asi 30 uprchíků, jeden z nich sebral ženě několikaměsíční dítě a vyhrožoval, že ji hodí po policistech. Další mu ji vytrhl z rukou a nakonec se dostala zpět k matce. Zdroj: eurozpravy.cz,

"Nejsme zvířata, chceme, aby s námi zacházeli slušně," vykřikují migranti, kteří zablokovali přístavní komunikaci. Řecká policie chce ještě do konce tohoto týdne ilegální stanové městečko v Pireu vyklidit, stejně jako tábor v Idomeni u hranice s Makedonií. Zdroj: ekathimerini.com

Skupina 70 Pákistánců v uprchlickém zařízení na řeckém ostrově Lesbos zahájila dnes protestní hladovku. Podle zpravodaje agentury AFP tak protestují proti případnému návratu do Turecka, který by se mohl uskutečnit na základě dohody EU s Ankarou. 

"Řekli nám, abychom podali žádost o azyl, a pokud nám ho neudělí, vrátí nás do Turecka. Ale my nechceme zůstat v Řecku, chceme jet do Německa," řekl jeden z protestujících Pákistánců AFP.

Zdroj:  liveleak.com, rozhlas.czceskenoviny.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace