Video: Uprchlík chtěl nemluvně hodit na policisty. Protesty v Řecku pokračují

Video: Uprchlík chtěl nemluvně hodit na policisty. Protesty v Řecku pokračují
Autor fotografie: YouTube/screenshot
07 / 04 / 2016, 17:00

"Otevřete hranice, chceme do Německa", volají zoufalí uprchlíci v Řecku. V ilegálním táboře v aténském přístavu Pireus je téměř 5000 uprchlíků, kteří odmítají odejít do center pro migranty.

Včera odpoledne protestovalo v řeckém přístavu Pireus asi 30 uprchíků, jeden z nich sebral ženě několikaměsíční dítě a vyhrožoval, že ji hodí po policistech. Další mu ji vytrhl z rukou a nakonec se dostala zpět k matce. Zdroj: eurozpravy.cz,

"Nejsme zvířata, chceme, aby s námi zacházeli slušně," vykřikují migranti, kteří zablokovali přístavní komunikaci. Řecká policie chce ještě do konce tohoto týdne ilegální stanové městečko v Pireu vyklidit, stejně jako tábor v Idomeni u hranice s Makedonií. Zdroj: ekathimerini.com

Skupina 70 Pákistánců v uprchlickém zařízení na řeckém ostrově Lesbos zahájila dnes protestní hladovku. Podle zpravodaje agentury AFP tak protestují proti případnému návratu do Turecka, který by se mohl uskutečnit na základě dohody EU s Ankarou. 

"Řekli nám, abychom podali žádost o azyl, a pokud nám ho neudělí, vrátí nás do Turecka. Ale my nechceme zůstat v Řecku, chceme jet do Německa," řekl jeden z protestujících Pákistánců AFP.

Zdroj:  liveleak.com, rozhlas.czceskenoviny.cz

 

Tagy článku