VIDEO: Uprchlík z Afghánistánu na videu varuje, že bude masakrovat nožem a sekerou

VIDEO: Uprchlík z Afghánistánu na videu varuje, že bude masakrovat nožem a sekerou
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Afghánistán
19 / 07 / 2016, 19:30

Těsně před útokem vyhrožoval Muhammad Riyad, že zaútočí na Německo v odvětě za letecké útoky proti Islámskému státu

Sedmnáctiletý uprchlík z Afghánistánu, který zaútočil sekyrou na cestující ve vlaku jedoucím z Treuchtlingenu do Würzburgu, natočil předtím video, kde vyhrožuje, že spáchá útok. Při něm bylo zraněno 5 lidí, z toho 4 těžce. K útoku se přihlásil Islámský stát. Riyad byl při následné policejní akci zastřelen.

Video je natočené v paštunštině, jazykem, jimž se hovoří v Afghánistánu. Riyad v překladu prohlašuje, že provede útok na Německo jako odvetu za letecké útoky na území Islámského státu. Současně hrozí i dalším ,,nevěřícím" zemím. Na videu Riyad říká:

,,Jsem jeden z vojáků islámského chalífátu a zaútočím na Německo. Je načase vás zastavit v tom, abyste už nevtrhávali do našich domovů, nevraždili naše rodiny. Naši odpadličtí politikové se vás nikdy nepokusili zastavit a muslimové nebyli schopni s vámi bojovat, ale tyto časy jsou již pryč. S tím, jak se ustavují chalifáty v Iráku, Khorasanu, Libyi a Jemenu, budou jeho bojovníci moci na vás zaútočit a zmasakrovat vás ve vašich zemích a zmocní se vašich zemí, které využijí jako své domovy a vojenské základny". Budu s Vámi bojovat, co budu živ a zmasakruju vás tímto nožem a podřežu s touto sekerou."

Zdroj: dailymail.co.uk, youtube.com

Tagy článku