VIDEO: Uprchlík z Afghánistánu na videu varuje, že bude masakrovat nožem a sekerou

VIDEO: Uprchlík z Afghánistánu na videu varuje, že bude masakrovat nožem a sekerou
Autor: redakční databáze|Popisek: Afghánistán
19 / 07 / 2016, 19:30

Těsně před útokem vyhrožoval Muhammad Riyad, že zaútočí na Německo v odvětě za letecké útoky proti Islámskému státu

Sedmnáctiletý uprchlík z Afghánistánu, který zaútočil sekyrou na cestující ve vlaku jedoucím z Treuchtlingenu do Würzburgu, natočil předtím video, kde vyhrožuje, že spáchá útok. Při něm bylo zraněno 5 lidí, z toho 4 těžce. K útoku se přihlásil Islámský stát. Riyad byl při následné policejní akci zastřelen.

Video je natočené v paštunštině, jazykem, jimž se hovoří v Afghánistánu. Riyad v překladu prohlašuje, že provede útok na Německo jako odvetu za letecké útoky na území Islámského státu. Současně hrozí i dalším ,,nevěřícím" zemím. Na videu Riyad říká:

,,Jsem jeden z vojáků islámského chalífátu a zaútočím na Německo. Je načase vás zastavit v tom, abyste už nevtrhávali do našich domovů, nevraždili naše rodiny. Naši odpadličtí politikové se vás nikdy nepokusili zastavit a muslimové nebyli schopni s vámi bojovat, ale tyto časy jsou již pryč. S tím, jak se ustavují chalifáty v Iráku, Khorasanu, Libyi a Jemenu, budou jeho bojovníci moci na vás zaútočit a zmasakrovat vás ve vašich zemích a zmocní se vašich zemí, které využijí jako své domovy a vojenské základny". Budu s Vámi bojovat, co budu živ a zmasakruju vás tímto nožem a podřežu s touto sekerou."

Zdroj: dailymail.co.uk, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace