Video: US Navy potápí staré torpédoborce během cvičení RIMPAC

Video: US Navy potápí staré torpédoborce během cvičení RIMPAC
Autor fotografie: YouTube|Popisek: USS Cushing (DD-985) se potápí
15 / 05 / 2016, 06:30

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti - tímto heslem se řídí americká flotila a její spojenci a během námořních cvičení proto dochází k potápění starších lodí.

Během cvičení RIMPAC 2008 byly potopeny lodě USS Cushing, USS Fletcher, USS Ingersoll (torpédoborce třídy Spruance) a USS Horne, což byl křižník třídy Belknap.

Na videu je zachycen konec USS Cushing, který byl zlikvidován podzvukovou protilodní střelou AGM-84D Harpoon.

Třída Spruance byla třída raketových torpédoborců (guided missile destroyer) námořnictva Spojených států amerických. Tato víceúčelová plavidla byla navržena zejména pro ničení ponorek a doprovod svazů letadlových lodí. V letech 1972–1983 bylo loděnicí Ingalls Shipbuilding postaveno celkem 31 jednotek, přičemž celá třída byla v aktivní službě po 30 let. Jako poslední byl 21. září 2005 vyřazen torpédoborec USS Cushing.

Zdroj: Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace