VIDEO: USA zvyšují tlak na KLDR. Atomová ponorka USS Michigan dorazila k jihokorejským břehům

VIDEO: USA zvyšují tlak na KLDR. Atomová ponorka USS Michigan dorazila k jihokorejským břehům
Popisek: ponorka USS Michigan
25 / 04 / 2017, 12:00

Americká atomová ponorka vyzbrojená střelami s plochou dráhou letu dorazila do jihokorejského města Pusan.

Návštěva plavidla byla předem plánovaná a ponorka se podle agentury AP nezapojí do žádných vojenských cvičení. Tuto informaci potvrdil Pentagon. USS Michigan patří k největším americkým atomovým ponorkám a disponuje 154 střelami Tomahawk. 

Ke Korejskému poloostrovu se ještě z jihu blíží americká letadlová loď USS Carl Vinson, kterou USA do oblasti vyslaly jako ukázku své síly v době, kdy napětí mezi KLDR a USA jsou nebývale vzrostlo v souvislosti s dalšími jadernými testy KLDR.

Letadlová loď USS Carl Vinson byla Pentagonem přesměrována z Austrálie, kde se měla zúčastnit námořního cvičení, k Jižní Koreji. KLDR považuje vojenské manévry USA za provokaci a hrozí, že potopí letadlovou loď Carl Vinson ,,jedinou střelou".

Agresivní rétorika ze strany KLDR přichází v den ,kdy nejizolovanější země světa slaví 85. výročí založení své armády. Čína, která se snaží ve vzrůstajícím napětí mezi USA a KLDR působit jako prostředník, vyzvala obě strany, ať se v každém případě zdrží jakýchkoliv útočných akcí, aby se krizová situace mohla řešit jednáním.

 

psali jsme:

Americký viceprezident Pence: Na jakýkoliv útok dostane KLDR zdrcující odpověď

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku