VIDEO: Useknuté hlavy, spálená těla. Bitva dvou znepřátelených gangů v brazilské věznici si vyžádala 60 mrtvých

VIDEO: Useknuté hlavy, spálená těla. Bitva dvou znepřátelených gangů v brazilské věznici si vyžádala 60 mrtvých
Autor: Flickr.com|Popisek: vězení
04 / 01 / 2017, 08:30

Krvavou lázní skončila bitva dvou znesvářených drogových gangů ve vězeňském komplexu Anísio Jobim v městě Manaus ve státě Amazonas v Brazílii.

Podle televize Al-Džazíry vypukly výtržnosti, které se brzy proměnily v regulérní válku dvou gangů, v neděli odpoledne.

Bitva trvala celkem 17 hodin. Předtím si vzbouřenci vzali za rukojmí dvanáct dozorců, přičemž neupřesněný počet vězňů mezitím utekl.

Podle televize Al-Džazíry se znepřátelené gangy snažily navzájem zlikvidovat, aby ten ,,vítězný" mohl ovládnout věznici a obchodovat s drogami.

Čtěte také: Ozbrojenci podnikli útok na bahrajnské vězení. Zabili jednoho policistu a osvobodili ostatní vězně

Brazilská média nejprve informovala, že krvavou spoušť nepřežilo 56 lidí, pak ale údaj opravila na 60. I tak se jedná zřejmě o největší masakr v historii vězeňství, nejen brazilského.

Zdroj: aljazeera.com, youtube.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace