VIDEO: Útok autem v Austrálii: Nejméně čtyři mrtví včetně dítěte. Řidič křičel Alláhu akbar!

VIDEO: Útok autem v Austrálii: Nejméně čtyři mrtví včetně dítěte. Řidič křičel Alláhu akbar!
Autor: Flickr.com|Popisek: automobilová nehoda
20 / 01 / 2017, 07:30

Nejméně tři lidi zabil a 20 lidí zranil řidič, který úmyslně vjel do davu lidí v centru Melbourne. Oznámila to na tiskové konferenci místní policie, podle které incident nesouvisel s terorismem, i když řidič podle jednoho svědka křičel Alláhu akbar. Policie již dříve oznámila, že řidiče zadržela. Záběry ze zatčení také vysílaly místní televize.

,,Mohu potvrdit, že si myslíme, že je to spjato s útokem nožem, který se dříve odehrál na jihu města. Pachatel byl zadržen. Neexistuje žádné další ohrožení veřejnosti," řekl novinářům superintendant Stuart Bateson.

Prvé zprávy hovořily o jednom mrtvém a tuctu až dvou desítkách zraněných poté, co auto vjelo do chodců v centru druhého největšího města Austrálie. Někteří lidé utrpěli vážná zranění.

,,Nezastavil se, chodci se snažili uprchnout, ale dál je srážel," řekl tisku nejmenovaný očitý svědek. Další, Kylie Clar, se svěřil, že viděl "těla letět vzduchem". Připadalo mu, že vůz je na útěku před policií.

Policie zprvu uvedla, že řidič srazil "řadu chodců" na hlavní obchodní ulici procházející centrem Melbourne, než byl zatčen, a dodala, že se snaží zjistit okolnosti incidentu. Ujistila také, že má situaci pod kontrolou.

V Melbourne se právě odehrává tenisový turnaj Australian Open. V centru města podle agentury AFP hlídkují po zuby ozbrojení policisté.

Austrálie také zvýšila pohotovost po prosincovém atentátu v Berlíne, kde kamion vjel do davu návštěvníků vánočního trhu a zabil 12 lidí.

 

psali jsme:


V Helsinkách najelo při oslavách Nového roku do lidí auto. Sedm lidí zranilo

Kamion vjel do lidí na vánočních trzích v Berlíně

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace