VIDEO: Útok na izraelskou ambasádu v Ankaře: Muž křičel Allahu Akbar!

VIDEO: Útok na izraelskou ambasádu v Ankaře: Muž křičel Allahu Akbar!
Autor: Flickr.com|Popisek: Izrael
21 / 09 / 2016, 16:15

Jedenačtyřicetiletý Turek Osman Nuri Caliskan se dnes pokusil vtrhnout na izraelskou ambasádu v turecké Ankaře. Při svém pokusu byl členy bezpečnostní služby postřelen do nohy.

Caliskan byl ozbrojen nožem, který měl schovaný v novinách, a když se snažil dostat do budovy ambasády, křičel podle svědků Allahu akbar! Poté, co byl postřelen, si pro něho přijela policie. Zatím se neví, v jakém zdravotním stavu se nyní útočník nachází. Nikdo nebyl podle BBC při pokusu útočníka vtrhnout na ambasádu zraněn. 

Podle serveru The Times of Israel se Caliskan snažil pobodat člena ostrahy ambasády, který pak vyslal varovný výstřel, než muže postřelil do nohy.

Podle tureckých médií jde pravděpodobně o ,,psychicky nemocného" muže a nemá být podle posledních zpráv napojen na žádnou teroristickou organizaci. Podle televize NTV byl muž ,,nepříčetný" a nepřestával hrozit ani po policejních varováních, aby svého jednání zanechal. 

 

Zdroj: bbc.com, dailymail.co.uk, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace