Video útoků v okolí Erdoganova paláce zachycené na CCTV

Video útoků v okolí Erdoganova paláce zachycené na CCTV
Popisek: CCTV kamery zachytily útok na tureckého prezidenta
23 / 07 / 2016, 09:00

Nově zveřejněné video ukazuje záběry z útoků v okolí prezidentského paláce během nepovedeného pokusu o zachování sekulárního státu v Turecku.

Podporovatelé režimu tureckého prezidenta se tak ocitli v samotném centru snahy o odstranění Erdogana a dav v panice prchá z míst kam útočily vojenské jednotky.

Psali jsme: V Turecku byl vyhlášen výjimečný stav. Erdogan převzal moc

Po nezdařeném pokusu o puč turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyhlásil v zemi tříměsíční výjimečný stav, a bude nyní vládnout pomocí dekretů. Pokus o převrat byl poslední nadějí turecké demokracie, ne pokus převzít vládu nad zemí, zní z USA.

Situaci v Turecku okomentoval Ralph Peters z konzervativních Fox News: „Páteční pokus o převrat byl poslední tureckou nadějí na zastavení islamizace vládních struktur a degradace celé turecké společnosti. Lídři západních států obratem přispěchali s tvrdými slovy odsuzujícími pučisty, což poukazuje pouze na to, že situaci v zemi příliš nerozumí. Odměnou za to jim bude toxický islámský režim na hranicích s Evropou." Zdroj: parlamentnilisty.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace