VIDEO: V Brazílii stoupá napětí. Demonstranti chtějí demisi Temerovy vlády

VIDEO: V Brazílii stoupá napětí. Demonstranti chtějí demisi Temerovy vlády
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Brazílie
03 / 06 / 2016, 13:15

V Brazílii eskalují protivládní nálady po dočasném sesazení prezidentky Dilmy Rousseffové.

V Brazílii roste politické napětí. Demonstranti, kteří se sešli ve středu v největším městě Brazílie Sao Paula, protestují proti vládě Michela Temera, již označují za zkorumpovanou. Požadují odstoupení prezidenta Temera a jeho vlády. Demonstranti chtějí naopak návrat sesazené prezidentky Dilmy Rousseffové, jejíž jméno na demonstracích vyvolávali.

V Sao Paulu propukly násilné střety demonstrantů s policejními oddíly. Ty použily proti nespokojeným občanům slzný plyn, obušky a gumové projektily. Zatím nejsou hlášena žádná vážnější zranění.

Demonstranti se domnívají, že proces sesazení Rousseffové a rychlé jmenování prezidenta Temera a jeho vlády má ve skutečnosti přikrýt obří korupční skandál v energetickém nadnárodním gigantu Petrobras. Označují prozatimní vládu za nelegitimní a podporují návrat Rousseffové zpět do funkce. 

 Zdroj: rt.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace