VIDEO: V Číně začala jezdit ,,bezkolejná" elektrická tramvaj

VIDEO: V Číně začala jezdit ,,bezkolejná&quote; elektrická tramvaj
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: tramvaj
11 / 06 / 2017, 18:00

Nová tramvaj nepotřebuje k jízdě koleje.

Čínská společnost CRRC představila v městě Ču-Čou svou novou tramvaj, která nepotřebuje koleje a je energeticky úsporná.

Tramvaj je 30 metrů dlouhá a pro cestující má k dispozici tři soupravy. Může pojmout až 300 cestujících. Její hlavní předností je, že nepotřebuje k jízdě koleje, navíc ji pohání elektřina a je energeticky méně náročná. Řidič má k dispozici volant, což má usnadnit celkové ovládání nového vozidla.

Tramvaj jezdí na gumových pneumatikách a disponuje  zabudovanými senzory, které umožní vozidlu ,,číst" rozměr a tvar silnice a naplánovat tak efektivněji svou trasu.

,,Bezkolejná tramvaj" může jet maximální rychlostí 70 kilometrů v hodině. Do budoucna firma CRRC zvažuje, že tramvaj by mohla jezdit i bez řidiče.

Očekává se, že nová tramvaj celkově zrychlí a zlevní veřejnou dopravu v Číně.

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace