VIDEO: V Hamburku evakuovali letiště. Přes 60 lidí se nadýchalo neznámého plynu

VIDEO: V Hamburku evakuovali letiště. Přes 60 lidí se nadýchalo neznámého plynu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: letiště
12 / 02 / 2017, 14:45

Letiště v Hamburku muselo být dnes evakuováno, desítky lidí se nadýchaly neznámého plynu.

Letiště tak museli odpovědní pracovníci uzavřít. Vyklizeny byly terminály 1 a 2. Přistávající letadla musela být odkloněna na jiná letiště. V péči lékařů skončilo 68 lidí, kteří si ve většině případů už ráno stěžovali na problémy s dýcháním, kašel a také na pálení v očích.

Hasiči ani policie zatím neví, jakého plynu se cestující nadýchali. Podle serveru RT.com se jedná o ,,neznámou substanci". Podle agentury Reuters řekla hamburská policejní mluvčí, že tato substance byla objevena během bezpečnostních kontrol cestujících.

Pasažéři i zaměstnanci letiště museli hodiny čekat na parkovištích a před terminály. Hasiči pak zajistili alespoň prostory terminálu 1. Stovky lidí zde nyní čekají na odbavení. 

Na letišti zasahovalo asi 80 záchranářů a hasičů. 

 

psali jsme:

Tento batoh obsahuje bombu, zbraň a velmi velký nůž. Turista šokoval letiště

Na letišti na Floridě se střílelo, nejméně jeden mrtvý

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.