Video: V Iráku bojuje technika z obou světových válek

Video: V Iráku bojuje technika z obou světových válek
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Co vše lze najít na bojištích
27 / 01 / 2016, 07:30

Od roku 2003 až do nynějška byly nalezeny stovky kusů vojenské techniky z dob První a Druhé světové války. Některé stroje byly vytaženy z muzeí, či nalezeny na starých vrakovištích, jiné se ještě rozjely do své poslední bitvy.

Je možné tak vidět známé tanky z doby Druhé světové války jako M4 Sherman, Churchill nebo Crusader. Ale nejen to, nalezly se i zbytky britské proudové stíhačky de Haviland DH.100 Vampire vyvinuté na konci války v roce 1945.

 photo DSCF0339.jpg

První světová je zastoupena hlavně ručními palnými zbraněmi jako například Mauser 1898 či jedna z nejznámějších pistolí světa Luger P.08 vyráběná již za císařského Německa. U nás je známá spíše pod názvem Parabella. Ono se ale není čemu divit, tato zbraň se vyrobila ve více než 4 milionech kusů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace