Video: V Kaspickém moři hoří ruský tanker

Video: V Kaspickém moři hoří ruský tanker
Autor: YouTube|Popisek: Hořící tanker
23 / 04 / 2016, 16:30

Ruský tanker se vznítil v Kaspickém moři dnes ráno poblíž teritoriálních vodách Turkmenistánu. Posádka byla evakuována, jeden člen posádky zemřel.

Plavidlo Palflot-2 v současné době pluje v teritoriálních vodách Turkmenistánu asi 800 km od ruského nejbližším přístavu Astrachaň. Deset členů posádky bylo evakuováno z lodi jiným ruským plavidlem, sdělila ruským médiím záchranná agentura.

Požár si vyžádal život jednoho mechanika, občana Turkmenistánu.

"Můžeme potvrdit smrt jednoho člověka. Byl to mechanik. Na palubě bylo 11 členů posádky, 10 z nich bylo evakuováno plavidlem, které patří stejné společnosti. Budou odvezeni do Astrachaně," řekl zdroj na ministerstvu.

Členové posádky Palflot-2 jsou občané Ruska a Kazachstánu.

Tanker prý nepřevážel žádné ropné produkty a jeho nádrže jsou naplněny mořskou vodou jako zátěží, hašení takto daleko od Ruského pobřeží je nepraktické, a proto se loď nechá vyhořet a pak se rozhodne o jejím osudu.

Zdroj: RT

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace