VIDEO: V několika britských hrabstvích už hlídkuji plně funkční jednotky policejních dronů

VIDEO: V několika britských hrabstvích už hlídkuji plně funkční jednotky policejních dronů
Popisek: dron
16 / 07 / 2017, 16:00

V britských hrabstvích Dorset, Cornwall a Devon fungují jednotky policejních dronů.

Policie v hrabstvích Devon, Cornwall a Dorset je první, které mohou operovat s plně připravenou jednotkou dronů. Policie v těchto hrabstvích začala zkoušet drony v listopadu 2015 a nyní je ve formě operační jednotky připravená do akce.

psali jsme:VIDEO: Čína představila atypický dron poháněný solární energií. Dokáže zůstat ve vzduchu měsíce i roky

K dispozici je zatím šest dronů vybavených kamerou se zoomem a termálním viděním. Drony budou policii asistovat při různých úkolech, jako například pátrání po nezvěstných osobách, pořizování fotografií na místech činu nebo větších dopravních nehodách.

 psali jsme: Koncern Kalašnikov představil horkou novinku: ,,Tichý" špionážní dron

Jejich úkoly budou také zahrnovat důkladný průzkum terénu (například lesnaté oblasti) zhruba 1 000 kilometrů od pobřeží a budou rovněž pomáhat s bojem proti zločinům spáchaných v divoké přírodě.

Podle policie, kde jednotky dronů budou fungovat, se jedná o ,,vysoce" efektivní pomoc policejním silám operujících ,,na zemi". Zároveň tyto drony představují podle ní historický krok k další pomoci dronů ve specializovaných úkolech. Policie v britských hrabstvích si od jednotek dronů slibuje efektivní pomoc za finančně přijatelných podmínek, jež bude dlouhodobá. V budoucnu by drony, když se osvědčí, asistovat policii i při složitějších úkolech, jako jsou například protiteroristické operace.

Drony vybavené základní kamerou, které jsou inspirované čínskou společností DJI, stojí přibližně 2 000 liber (zhruba 59 000 korun).

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.