Video: V Sasku vypukly nepokoje mezi Němci a uprchlíky "Bautzen je náš!"

Video: V Sasku vypukly nepokoje mezi Němci a uprchlíky &quote;Bautzen je náš!&quote;
16 / 09 / 2016, 09:15

AKTUALIZOVÁNO / Protiuprchlické protesty v saském městě pokračují a demonstrace jsou nahlášeny i na tento víkend.

16. září / Situace v Budyšíně se nezklidnila, spíše naopak. Včera večer se na náměstí opět sešlo asi 350 místních občanů, i když podle policie se neopakovala situace z předešlé noci a demonstranti se před půlnocí rozešli. Ve městě platí zákaz vycházení pro mladé uprchlíky z místních ubytoven. Současně pro ně platí i zákaz požívání alkoholických nápojů. První incidenty totiž vyvolali právě místní uprchlíci, kteří začali po místních házet lahve. Policie zase uvedla, že uprchlíci zaútočili až po vzájemných provokacích. Zdroj: sueddeutsche.de

 


15. září / V saském Bautzenu (Budyšíně) muselo dnes v noci zasahovat kolem stovky policistů. Pouliční rvačka mezi asi 80 místních mužů a žen z "pravého politického spektra" a dvaceti azylanty z místního uprchlického tábora vypukla dnes v časných ranních hodinách. Podle serveru spiegel.de došlo mezi oběma tábory k verbálním útokům, které přerostly ve fyzické násilí. Místní skandovali hesla "Bautzen je náš!" a podle svědků po sobě oba tábory začaly házet lahve a dřevěné tyče. Po příjezdu policie azylanti zaútočili i na policisty, kteří museli použít obušky a pepřové spreje. 

 

Policie od sebe nakonec obě skupiny útočníků oddělila a vyzvala je, aby se rozešli. Pravicoví extrémisté ale začali znovu pronásledovat azylanty až k jejich ubytovnám. Policisté proto museli zvýšit ostrahu před všemi uprchlickými zařízeními ve městě a jeho okolí. 

Jeden z běženců byl zraněn policisty a musel být převezen do nemocnice, sanitku ale napadli extrémisté a házeli po ní kameny. Policejní operace skončila v půl čtvrté ráno.

Situace s uprchlíky v Budyšíně je dlouhodobě napjatá a ve městě došlo v posledních měsících opakovaně ke konfliktům s azylanty. Když například letos v únoru vypukl požár v místní uprchlické ubytovně, místní Němci tleskali, skandovali a vyvolávali protiuprchlická hesla. Podle svědků byli v davu nejen opilci, ale i děti.

Další případ se stal rovněž v Sasku, kdy asi stovka demonstrantů zablokovala autobus s uprchlíky. Demonstranti bránili uprchlíkům vystoupit a skandovali hesla "My jsme národ!" a "Jděte domů!"

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.