VIDEO: Ve španělské Valencii došlo k obrovskému výbuchu chemické továrny, jeden člověk zraněn

VIDEO: Ve španělské Valencii došlo k obrovskému výbuchu chemické továrny, jeden člověk zraněn
Autor: Flickr.com|Popisek: požár továrny
08 / 02 / 2017, 12:30

Dnes došlo ve španělské obci Paterna ve Valencii k velkému výbuchu chemické továrny, je zatím hlášen jeden zraněný.

Podle serveru RT.com došlo k masivnímu výbuchu v chemické továrně dnes ráno v průmyslovém areálu Fuente del Jarro. RT.com informuje, že jeden člověk musel být s popáleninami převzen do nemocnice. Na místo dorazili hasiči a požár likvidují.

Podle španělského deníku El Mundi šlehaly plameny až 15 metrů vysoko. Dělníci, kteří pracují ve firmě nacházející se u továrny, řekli pro deník ABC Spain, že poté, co slyšeli explozi, vyšli ven a uviděli výbuchy a ohnivé koule.

Továrna pracuje s chlorinem, což je toxický plyn, který může poškodit dýchací systém, oči a kůži člověka. Podle starosty obce Paterna Juana Antonia Sagred je požár pod kontrolou.

 

psali jsme:

Explózia v jednej z najväčších talianskych ropných rafinérii, 40 km južne od Milána

 

Zdroj: rt.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace