VIDEO: Venezuela zadržela reportéra deníku Miami Herald. Nervozita režimu stoupá

VIDEO: Venezuela zadržela reportéra deníku Miami Herald. Nervozita režimu stoupá
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Venezuela
02 / 09 / 2016, 13:30

Venezuela zadržela reportéra známého deníku Miami Herald Jima Wysse.

Ten dorazil do venezuelské metropole Caracasu v úterý, aby zde informoval o nadcházejících událostech, jejichž součástí měla být čtvrteční protivládní demonstrace za referendum za zkrácení volebního období neoblíbeného prezidenta Nicolase Madura. I přesto, že měl Wyss platné novinářské vízum, které vyprší až v říjnu, byl zadržen.

Venezuela v poslední době nevpouští ,,nepohodlné" novináře do země. To se tento týden stalo například reportérům z deníku Le Monde či kolumbijského Caracol Radia.

Vedoucí editorka deníku Miami Herald v reakci na Wyssovo zadržení řekla, že novinář se snažil dělat pouze svou práci a nedopustil se žádného protizákonného jednání.

Venezuela v posledních týdnech zadržela či deportovala velké množství zahraničních novinářů ze země, aby jim zabránila objektivně informovat o kritické situaci, který nyní ve Venezuele panuje. Země je v obrovských hospodářských problémech, v obchodech chybí základní potraviny i léky, které si musejí lidé obstarávat v Kolumbii.

Ve čtvrtek se navíc uskutečnila masivní protivládní demonstrace statisíců lidí, kteří chtějí vyvolat referendum a zkrátit volební období stále méně populárního prezidenta Madura. Demonstrace je největším protivládním protestem za několik dekád a zatím se obešla bez závažnějších střetů.

Zdroj: latino.foxnews.com, youtube.com

Tagy článku