VIDEO: Venezuelané umírají při protestech, prezident hraje baseball

VIDEO: Venezuelané umírají při protestech, prezident hraje baseball
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Nicolás Maduro
24 / 04 / 2017, 08:30

Zatímco desetitisíce Venezuelanů už přes tři týdny skoro každý den demonstrují v ulicích proti vládě a prezidentovi, venezuelský prezident Nicolás Maduro zveřejnil na svém twitteru video, na němž hraje s viceprezidentem Diosdadem Cabellem baseball. K protestům, které si vyžádaly už dvacítku obětí a stovky zraněných, Maduro uvedl, že hraním baseballu ,,bojuje za vlast".

,,Ve Venezuele je mír a klid," řekl prezident Maduro v době nepokojů, které v zemi s přestávkami trvají již řadu měsíců. Poslední více než tři týdny přitom Venezuelané demonstrují skoro každý den. Jejich požadavky jsou předčasné prezidentské volby, propuštění politických vězňů, humanitární koridor pro dodávky potravin a léků a plné uznání pravomocí parlamentu.

Maduro, jehož socialistickou vládu opozice viní z hluboké ekonomické i politické krize, k videím s baseballem připsal: ,,Hraji za Venezuelu...aby Venezuela zvítězila nad ,,brutálním útokem fašismu a netolerance" v ulicích. ,,V srdci máme revoluci a našim štítem je láska," doplnil Maduro, jehož opozice i řada zemí viní z autoritářských praktik.

Od loňského ledna má ve venezuelském parlamentu většinu koalice stran opozičních socialistickému prezidentovi a jeho vládě, práci poslanců ale blokuje nejvyšší soud nakloněný prezidentovi. Za více než rok zrušil řadu zákonů přijatých poslanci a koncem března rozhodl, že převezme pravomoce parlamentu. Právě to spustilo nynější protesty.

I dnes se mají konat ve Venezuela protivládní demonstrace, při nichž se opozice mimo jiné chystá blokovat hlavní silniční tahy v zemi.

 

psali jsme:

VIDEO: Jak z digihry vlk a vejce: Madurova ochranka nestíhá bránit před velikonoční nadílkou

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.